درباره هاشور

هاشور: پلتفرم هاشور فعالیت خود را از سال ۱۳۹۷ در زمینه نمایش اینترنتی فیلم‌های مستند، هنری و تجربی و کوتاه آغاز کرده است. ما بر این باوریم که همه باید به فیلم‌های باکیفیت و به‌روز، صرف نظر از موقعیت مکانی یا مالی‌شان دسترسی داشته باشند و هاشور به عنوان اولین پلتفرم اکران آنلاین فیلم با همین ایده شکل گرفت و این امکان را فراهم کرده که فیلم‌ها به صورت آنلاین و هم‌زمان در سراسر دنیا نمایش داده شوند.

از سوی دیگر ما بر این باوریم که فرهنگ و هنر ایران می‌تواند مخاطبانی در سطح جهانی داشته باشد. زیرا سوژه‌های کمیاب و شایسته توجه در کشور ما از سوی فیلمسازان مستعد، به ایده‌های قابل لمس بدل شدند و در عرصه جهانی درخشیدند. شرکت زاراک پارت با برند «هاشور» با استفاده از بستر VOD جایی برای شکوفایی همین استعدادهاست و ما با اتکا به آنها توانستیم از زمان شروع فعالیت‌مان مسیری پر فراز و نشیب را بدون هیچگونه کمک یا حمایت بیرونی بپیماییم. 

اکران آنلاین فیلم مزیت‌های متعددی دارد. از جمله اینکه مخاطب می‌تواند در هر ساعتی از شبانه‌روز و در هر مکانی که بود از تماشای فیلم مورد علاقه خود لذت ببرد. همین مزیت به فیلمسازان کمک می‌کند تا بتوانند مخاطبان بیشتری را پای دیدن فیلم‌های خود بنشانند و از سوی دیگر، فیلم‌های مستند و تجربی یا کوتاه در اختیار طیف گسترده‌تری از مخاطبان قرار می‌گیرد. علاوه بر نمایش فیلم‌های فیلمسازان مستقل، همکاری ما با مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی امکان نمایش تمام فیلم‌های تولید شده توسط این مرکز را فراهم کرده است. 

هاشور در برگزاری جشنواره‌های آنلاین، همکاری مشترکی با جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، جشنواره بین‌المللی سینما حقیقت، جشنواره رضوی، جشنواره یادگار، جشنواره عروسکی تهران و جشنواره زمین دارد. همچنین ما در این سال‌ها توانستیم برای برگزاری آنلاین هفته فیلم‌های اروپایی، هفته فیلم ایتالیا، جشنواره فیلم‌های سلفی و جشنواره فیلم‏های ویژه کرونا با موسسه‌های هنری متعددی همکاری داشته باشیم. این همکاری‌های مشترک باعث گردآوری مجموعه‌ای از فیلم‌های جدید و دیدنی برای مخاطبان‌مان شده است. 

ما بر این باوریم که فیلم رسانه‌ای قدرتمند است که می‌تواند به تغییر زاویه دید انسان‌ها و در نهایت تغییر جهان پیرامون ما کمک کند. و به همین دلیل خود را متعهد به ارائه بهترین تجربه ممکن برای تماشای فیلم می‌دانیم و در این مسیر از تمام توان خود استفاده کرده و می‌کنیم. در پایان، امیدواریم که پلتفرم هاشور بتواند همه عاشقان فیلم را همراه و همدل با خود نگه دارد.