کودتای 53-هاشورکودتای 53-هاشور

راهنمای خرید بلیت

کودتای 53

119 دقیقه

1398


زبان/گویش: انگلیسی | ایران |

زیرنویس: ندارد

تقی امیرانی مستندساز ایرانی حین تحقیق برای ساخت فیلم مستندی درباره‌ٔ کودتای 28 مرداد به مدارک و اسنادی دست یافت که دهه‌ها از چشم عموم مردم و اغلب تاریخ‌نویسان این حوزه پنهان بوده است. اسنادی که بسیاری از زوایای تاریک تاریخ 67 ساله‌ٔ این رویداد را نیز روشن کرده است.
کودتای 53 محصول ده سال کاویدن اسناد محرمانه و پیگیری مصرانه‌ٔ شواهد برای درک جزئیات حیرت انگیز کودتاست. به این اعتبار، فیلم روایتی از کودتای 28 مرداد به دست می‌دهد که تاکنون روی پردهٔ سینما دیده نشده است.

تهیه کننده:

تقی امیرانی, پائول زانتز

کارگردان:

تقی امیرانی

نویسنده:

تقی امیرانی, والتر مرچ

پژوهشگر:

پل گاردنر, فاطمه احمدی, ایمی هیومز, علی امیرانی

تصویر بردار:

کریس مورفت، تقی امیرانی، مسلم تهرانی، عباس کوثری

تدوینگر:

والتر مرچ

صدا بردار:

جولیان ویلسن، شان اونیل

صداگذار:

جیم گدار، تام ویلیامز

نظرات

علی | ۱۴۰۱-۱۰-۱۷ ۲۱:۰۱

عالی بود .بسیار خوش ساخت و روان ،داستان کودتا رو برای بیننده بیان کرد .ضمن اینکه این فیلم حاوی نکات ارزنده ای بود که برای اولین بار در تاریخ کودتای بیست وهشت مرداد افشا میشد .از هاشور و همچنین دست اندر کاران این مستند سپاسگزارم .

علی | ۱۴۰۱-۱۰-۱۴ ۱۲:۰۱

با سلام و عرض ادب. فیلمی بسیار تاثیر گذار بود. چهره واقعی شاه و دولت منحوس انگلیس کاملا مشخص بود با این فیلم برای من کاملا واضح گردید. دلم به حال مملکتمون واقعا به درد اومد . این تحلیل که اگر این کودتا صورت نگرفته بود کشور ما در چه جایگاهی بود انسان را متاثر میکند. ما هوز داریم تاوان خیانت شاه و انگلیس را میدیم.در عمق تاریکی

علی | ۱۴۰۱-۱۰-۱۱ ۲۰:۰۱

این یک فیلم مستند نیست. این یک رپرتاژ شعارزده و کسل کننده‌ است که دو ساعت وقت مخاطب را می‌گیرد و هیچ حرف جدیدی طرح نمی‌کند. حتی یک پلان جذاب هم ندارد. یک مشت حرف‌ِ هزاران بار تکرار شده! همین!

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید!