میدان جوانان سابق-هاشورمیدان جوانان سابق-هاشور

راهنمای خرید بلیت

میدان جوانان سابق

68 دقیقه

1397


ایران |

میدان جوانان سابق، مستندی است درباره یک عکس که روزنامه‌نگاران روزنامه «جامعه» در سال ۱۳۷۶ به پیشنهاد ماشاالله شمس‌الواعظین سردبیر روزنامه برای روجلد شماره نوروز در میدان جوانان گرفته‌اند.
فیلمساز [مینا اکبری] به همراه ۷۱ نفر دیگر در این عکس حضور دارند. حال پس از گذشت ۲۰ سال، حدود ۶ نفر از روزنامه‌نگاران آن عکس، روزنامه‌نگار باقی مانده‌اند! این فیلم به بهانه این عکس مروری دارد بر وضعیت مطبوعات طی ۲۰ سال اخیر و تاثیری که دگرگونی‌های سیاسی و اجتماعی ایران بر کار رسانه گذاشته است.

تهیه کننده:

احسان رسول اف

کارگردان:

مینا اکبری

تدوینگر:

سپیده ابطحی, آرش زاهدی اصل

تصویر بردار:

محمدرضا جهان پناه

پژوهشگر:

مینا اکبری

نویسنده:

مینا اکبری

آهنگساز:

علی صمدپور

صدا بردار:

حسن شبانکاره

صداگذار:

انسیه ملکی

نظرات

آرزو | ۱۴۰۱-۱۱-۱۵ ۲۱:۰۲

با عرض سلام و وقت بخیر . ممنون بابت در اختیار گذاردن چنین مستندهایی که آگاهی رسانی بخشی از حوادث و اتفاقاتی که در لایه هایی تخصصی و تقریبا پنهانی که از دید بسیارانی بدور مانده و همچنان ! بنظرم کاری که دهه ها قبل ( از زمان رژیم قبل با کنون )در این بوم و برزن باب بوده ، همچنان در حال رخ دادن است . محدود ماندن اطلاعاتی که مربوط به حقایق و واقعیات حادث شده در جامعه و بر افرادی از همین خاک و هموطنانی در همین سرزمین . فارغ از هر زنده باد و مرده بادی ، آیا بهتر نیست که امکانی پدید آورده شود تا اقشار مختلف و گوناگونی از چنین رخدادهایی با خبر گردند ؟ یا با این نگرش و تفکر که هر که طالب طاووس است ، بار هندوستان بر بندد ؟ بعضی اوقات لازم است خوراک را به دهان بیمار رساند و این فکر که اگر گرسنه باشد ، خود خواهد آمد را به کناری گذاریم ! تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل ! با احترام و تشکر .

علیرضا | ۱۴۰۱-۰۹-۰۱ ۱۰:۱۱

جالب و پندآموز

هادی | ۱۴۰۱-۰۵-۲۱ ۱۱:۰۸

دست خانم اکبری درد نکنه فیلم تاثیر گذاری بود

oao | ۱۴۰۱-۰۵-۰۶ ۱۵:۰۷

عالی و بی نظیر.

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید!