عیار مشروطه-هاشور

عیار مشروطه


ایران |

زیرنویس: ندارد

فیلم «عیار مشروطه» روایت ‌گر تاریخ مشروطه و زندگی ستارخان است که در جنبش مشروطه از یک آدم عادی به فردی مؤثر در جنبش تبریز و نهایتاً به قهرمانی ملی تبدیل گردید.
این مستند نگاهی دارد به روی کار آمدن «ستار قرداغی» عیاری که از خطۀ قره داغ آذربایجان بود. او بدلیل شجاعتی که از خود نشان داد به نام «ستارخان» معروف شد و در تب و تاب دوران مشروطه خواهی به یکی از سرداران مهم جنبش مشروطیت تبدیل شد.

تهیه کننده:

محمود یار محمدلو

کارگردان:

محمود یار محمدلو

نویسنده:

محمود یار محمدلو

پژوهشگر:

اکرم السادات ساکت

تصویر بردار:

بهروز صمد مطلق

تدوینگر:

آرش زاهدی اصل

آهنگساز:

احسان کاویانی

صدا بردار:

مهرداد چراغی

نظرات

علی | ۱۴۰۱-۱۰-۳۰ ۱۹:۰۱

بی شک ایران ما سراسر پر است از نام دلیر مردانی که برای احقاق حق مردم وآزادی با حکام مستکبر زمانه ی خویش مبارزه کرده و با خون خود بیرق این مبارزات را آبیاری کرده اند .از جنوب و دلیران تنگستان تا سربداران خراسان و ستار خان آذربایجان .ایران سرای امید است و افتخار.و بر هر ایرانی واجب است که تاریخ معاصر خود را مطالعه و بررسی کند .شاید از هر صد نفر که سؤال کنی مشروطه چیست ،ده نفر هم نداند و نمیتواند پاسخی درست دراین باره بدهد .مستند یکی از وظایفش ،نشر و گسترش تاریخ معاصر و فرهنگ معاصر برای نسل جدید است .امید است با تحقیق و مطالعه تاریخ ،سواد تاریخی هر ایرانی بالا برود تا در مقاطع حساس با بهره گیری از این دانش تصمیمات درستی بگیرد .

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید!