محمد مقدم

تهیه کننده

کارگردان

تدوینگر

پژوهشگر

نویسنده

طرح

تصویر بردار

سال تولد 1344

محل تولد تهران

محمد مقدم

شرح حال

محمد مقدم فارغ التحصیل رشته گرافیک و سینما است. وی هنرجوی فیلمسازی کانون پرورش فکری از سال1357تا 1363 بوده است و از سال 1364 به فعالیت های حرفه ای در سینما پرداخته است. 

 او در همان سال به مرکز سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان وارد می شود و  به همکاری در ساخت فیلم های کوتاه و بلند کانون با عنوان نویسنده فیلمنامه- طراح و انیماتور و طراح صحنه و طراحی عنوان بندی فیلم های داستانی وانیمیشن می پردازد، بیش از بیست سال سابقه مستند سازی متمرکز و بیش از 50 فیلم از جمله سابقه هنری این کارگردان است، بخشی از فیلم های او عبارتند از:

 مجموعه نشانه های خاک، ور جم، تهران هزاره ها، زآمدن اسکندر، تا انتهای تیره بهار، ریشه ها، ورزنه، ماهی، مجموعه ایران در سپیده دم، از خط بیرون نزن، چند روایت، روزی روزگاری قصر، همه چیز برای موش ها، مهر و مسیح و...

دست آوردها

دو دوره منتخب بهترین عکاس هنرستان های پسرانه کشور(1363-1364)

کسب بیش از بیست جایزه ملی و بین المللی از جشنواره های کودک اصفهان- هیروشیمای ژاپن- پویانمایی تهران- مستند کیش- سینما حقیقت- سینمای جوان- جشنواره سونی- جشنواره یادگار و... و حضور در چندین جشنواره بین المللی فیلم.

برگزیده شدن داستان فیلمنامه فیلم طولانی ترین سفر دنیا (انیمیشن) از طرف وزیر فرهنگ کشور فرانسه برای قرار گرفتن در مواد درسی مدارس ابتدایی فرانسه.