شیرین برق نورد

تهیه کننده

کارگردان

تدوینگر

پژوهشگر

نویسنده

تصویر بردار

سال تولد 1354

محل تولد تهران

شیرین برق نورد

شرح حال

در کنار مستند «۲۱ روز و من»، شیرین برق‌نورد در سال‌های اخیر به مستندسازی با موضوع‌های اجتماعی و زنان به‌صورت مستقل پرداخته است. او در «۲۱ روز و من» زندگی و دغدغه‌های بچه‌دار شدن خود را در جامعه سنتی ایران و در آستانه عمل فیبروم خود به تصویر کشیده است. تصویری که کارگردان، همسر و خانواده‌اش راوی آن بودند.

برق‌نورد که عضو «انجمن مستندسازان سینمای ایران» و «انجمن فیلم کوتاه ایران» است، فیلم‌سازی را از سال 1376 با ساخت چند فیلم کوتاه و تجربی آغاز کرد. پس از اتمام تحصیل در رشته کارشناسی سینما از دانشگاه سوره در سال 1378 در مدرسه سینمایی Central Institute for Technology استرالیا به ادامه تحصیل پرداخت و پس از پایان تحصیل در رشته کارگردانی سینما در سال 1386 به ایران بازگشت.

او تاکنون کارگردانی چندین فیلم‌ کوتاه داستانی از جمله «کسوف» و «صبح‌به‌خیر مونالیزا» و نیز چندین فیلم‌ مستند از جمله «حرفه: مستندساز» و «صحنه‌هایی از یک طلاق» را انجام داده است. به عنوان تدوین­گر، او تدوین چندین فیلم مستند از جمله «آی آدم‌ها» به کارگردانی رخشان بنی‌اعتماد و «جشن تکلیف» به کارگردانی فیروزه خسروانی را در کارنامه کاری خود به ثبت رسانده است.